1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yeni atanan öğretmenlere danışmanlar görevlendirildi

Yeni atanan öğretmenlere danışmanlar görevlendirildi

MEB Bakanı Nabi Avcı, yeni atanan 30 bin öğretmen adayına danışmanlık yapmak için 35 bin danışman öğretmenin görev aldığını söyledi.

Yeni atanan öğretmenlere danışmanlar görevlendirildi

Milli Eğitim Bakanı Nabi AvcıAnkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki "Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri"nin açılışında konuştu.

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERE DANIŞMAN

Aday öğretmenlerin yönlendirilmesi, yetiştirilmesi programının, gönüllü danışman öğretmenler tarafından yürütüleceğini ifade eden Avcı, "Türkiye genelinde, Milli Eğitim Bakanlığı olarak 98 bin danışman öğretmen adayı içerisinden oluşturulan bir havuzdan sizler seçildiniz. 30 bin yeni öğretmen adayına rehberlik, danışmanlık yapmak için 35 bin danışman öğretmen arkadaşımız görev almış durumda" diye konuştu.

"BAKANLIK OLARAK İDEALİST BİR CAMİA OLDUĞUMUZUN GÖSTERGESİDİR"

Türkiye genelinde 30 bin öğretmen adayına eğitim verecek, yönlendirmede bulunacak, rehberlik edecek danışman öğretmenlerin bugün itibarıyla Türkiye'nin her yerinde seminer çalışmalarına aynı saatte başladığını bildiren Bakan Avcı, "Bu aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı olarak en büyük ve idealist bir camia olduğumuzun da göstergesi" dedi.

DANIŞMAN ÖĞRETMEN EĞİTİM SEMİNERLERİ

Yeni atanan öğretmenlerin 6 aylık dönemde yetiştirilmeleri amacıyla en az 10 yıl hizmeti olanlar arasında ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış, sosyal kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğine temayüz etmiş kriterlerinden bir veya birkaçına sahip öğretmenler, danışman öğretmen olabiliyor.

Yeni atanan öğretmenlere danışmanlar görevlendirildi

SEMİRLER 29 ŞUBAT'TA BİTİRİLMİŞ OLACAK

Danışman öğretmenler, aday öğretmenlere bakanlıkça hazırlanmış yetiştirme programı çerçevesinde izleme, yöneltme ve rehberlikte bulunma, onlara mesleki bilgi beceri, tutum ve davranışlarıyla ilgili tecrübelerini aktarma ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde birinci performans değerlendirmelerini yapma çalışmalarından sorumlu olacak.

Bugün başlayan seminerler, aday öğretmenler göreve başlamadan en geç 29 Şubat 2016 Pazartesi günü bitirilmiş olacak.

HABERE YORUM KAT