1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeraltı Konteynerlerinin Faydası Çok Büyük

Yeraltı Konteynerlerinin Faydası Çok Büyük

Pendik’in cadde ve sokaklarına yerleştirilen yer altı çöp konteyneri sayısı 674’e ulaştı. Türkiye'de Çöplerin toplanmasında en sağlıklı ve modern yöntem olan yer altı çöp konteyneri bakımından Pendik Türkiye’nin en zengin ilçesi oldu.

Yeraltı Konteynerlerinin Faydası Çok Büyük

Pendik’in cadde ve sokaklarına yerleştirilen yer altı çöp konteyneri sayısı 674’e ulaştı. Türkiye'de Çöplerin toplanmasında en sağlıklı ve modern yöntem olan yer altı çöp konteyneri bakımından  Pendik Türkiye’nin en zengin ilçesi oldu.

Dört yıl  önce ilk olarak 32 noktaya yerleştirilerek  hizmete sunulan  yeraltı çöp konteyneri, geçen süre zarfında  tüm mahallelerde yaygınlaştırılarak 674’e ulaştı. Klasik çöp konteynerlerinden 4 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olan yeraltı  konteynerleri, görüntü kirliliğini engellemesi yanında çevreye kötü koku ve bakteri yayılmasının da önünde geçiyor.

“Kendi konteynerini üreten belediye olduk”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilk etapta ithal edilen yeraltı çöp konteynerlerini  maliyetlerin yüksek olması nedeniyle  öncelikle ilçe merkezine yerleştirdiklerini belirterek, “ Ancak  mühendislerimizin başarılı AR-Ge çalışmalarıyla bu konteynerleri kendi bünyesimizde üretmeye başladık.  Daha düşük maliyetli olan  konteynerlerimizi kısa sürede ilçenin birçok noktasında kullanıma sunduk” dedi. 

56e17a4d21bae_yeralti-cop-konteyneri.jpg

Yıkayarak Türkiye’ye öncülük etti

Yer altı konteyneri sayısını çoğaltmakla kalmayan Pendik Belediyesi, aynı zamanda bunların temizliği için de Türkiye’nin ilk kombine yer altı konteyneri yıkama aracını  bünyesine kattı. Böylece Pendik’te bulunan her konteyner yılda 13 defa yıkanarak dezenfekte ediliyor.

HABERE YORUM KAT