1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeşil Ay Haftası Pendik'te Kutlandı

Yeşil Ay Haftası Pendik'te Kutlandı

Prof. Dr. Hulusi Behçet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Pendik Yeşilay Cemiyeti´nin ortaklaşa hazırladığı Yeşilay Haftası (1-7 Mart) etkinliği 1 Mart Salı günü Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi´nde gerçekleşti.

Yeşil Ay Haftası Pendik'te Kutlandı

Yeşilay Haftası, bağımlılıktan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında İyi ki Yeşilay var konsepti ile Pendik’te çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Yeşilay Pendik Şube Başkanı Mehmet Topal, Yunus Emre Kültür Merkezinde yapılan toplantıda, Yeşilay'ın bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı hedefleyen faaliyetlere imza attığını söyledi.

Her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası çerçevesinde vatandaşların, bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Pendik’te çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten Topal, Bu yıl da 'İyi ki Yeşilay var konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla, zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız." diye konuştu.

Programda, öğretmenler konuşmalarıyla, öğrenciler şiir ve eylemleriyle konunun uzmanları ise uygulamalarla sahne aldılar. Özellikle sigara, alkol ve kumar gibi kötü alışkanlıkların genç yaşta hayatların nasıl söndüğüne dikkat çektiler.

Kaynak: Duyuru G.

dsc_0003.jpgdsc_0004.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum