1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Yeter ki Erdoğan Kaybetsin Onunla Birlikte Türkiye’de Kaybetsin
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeter ki Erdoğan Kaybetsin Onunla Birlikte Türkiye’de Kaybetsin

Malum son günlerin en tartışmalı konusu hava sahamızı ihlal eden Rus savaş uçaklarının bizim savaş uçakları tarafından vurularak düşürülmesi,ardından gelen  kiriz söylemler tartışmalar .

Bu krizden iki ülke nasıl etkilenir,ilerde bu sonuç nereye varır,ben işin bu tarafına girmeyeceğim.

Benim merak ettiğim!  Bizim içimizdeki Ruslar ne diyecek, yine tayip Erdoğan düşmanlığı ile ülkemizin  esas düşman olanlarla kol kola mı girecekler?

Yanılmadım,  hemen açık verdiler ortaya. Medyasıyla, siyasetçisiyle, sözüm ona  sanatçısıyla ,sporcusuyla  aydınıyla  bir bir açıklamalar yaparak  ülke menfaatleri bir kenara koyarak  Tayyip Erdoğan, düşmanlığı  ile “Yeter ki  Erdoğan, kaybetsin onunla beraber Türkiye’de kaybetsin”  düşüncesiyle   hareket ediyorlar.

İçlerinde  Rusya’nın sarayı vurmasını, böylelikle bir türlü kurtulamadıkları düşmanları Tayyip Erdoğan’dan kurtula bileceklerini söyleyen ,hatta yine sözüm ona sporcu olan biri Rusya lideri Putin’e seslenerek “Erdoğan’dan dolayı bütün Türkiye’ye ceza kesme, cezayı  AKP’ ye kes” diyen hainler  bile var.

Bunların dışında, daha 1 Kasım’dan çıkmış, yine seçimleri kaybetmiş siyasi parti temsilcilerinin açıklamalarını merak ettim! Dedim belki 1 Kasım seçimlerinden ders almışlardır da halkın beklentileri doğrultusunda, ülke menfaatleri doğrultusunda açıklama yaparlar.

Ama nerdeee,  olayın ardından seçimlerden sonra meydanlarda pek gözükmeyen siyasi  parti  temsilcileri,sözcüleri bir anda  basının  karşısına çıkıp  açıklamalar  yapıyorlar,  söylediklerine inanamadım. Açıklamalarının tamamında Türkiye’yi onu yöneten iktidarı acımasızca eleştiriyor, öte taraftan Rusya ya bir kelime bile diyemiyorlar.   Hayretler içinde kaldım.  İçimden bu açıklamayı yapan kişiler Rusya’da siyaset yapan  siyasi parti temsilcilerimi diye düşündüm. Allah aşkına bu nasıl bir anlayış, ülken savaş ile karşı karşıya, sınırları yabancı uçaklarla ihlal ediyor, ülke tehdit altında, sen ülkeni zora sokacak şekilde seçilmiş idarecilerini suçla,  düşman devlete bir kelime bile söyleyememe.

Ya siz aklınızı mı yediniz ?

Bu olanlardan şunu anlıyoruz! Demek ki bu halkın duyguların, düşüncelerini iyi analiz edemeyen, halkından kopuk siyaset yapmaya çalışan insanların, bir başka deyişle siyasilerin neden hiçbir şekilde bu ülkede iktidar olamadıkların anlıyoruz.

Burada açıklamalarıyla milli bir duruş sergileyen,  Türkiye Cumhuriyet’in  arkasında olan ,Rusya’yı sert bir şekilde uyaran  MHP  lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi taktir ediyorum.

Şimdi anladınız mı, bu zihniyette olan kişiler neden bu ülkede halkın desteğini alamayıp iktidar olamıyorlar, Yıllardır muhalefet partisi olarak kalıyorlar?  Bu kafa ve düşünceyle sanırım daha çok  muhalefette kalırlar.

Ve ya bir başka değişle  AK  Parti ve Tayyip Erdoğan 14 yıldır neden iktidardadır?

Bence bir an önce bu “Yeter ki Tayyip Erdoğan kaybetsin onunla beraber Türkiye’de kaybetsin” takıntınızdan kurtulun , yoksa vatan haini olacaksınız .

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT