1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. YKS-LGS sınavları ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan flaş açıklamalar

YKS-LGS sınavları ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan flaş açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası canlı yayınlanan bir televizyon programında 'YKS ve LGS sınavları ertelenecek mi?' sorusuna "Olasıklıklar dahilinde gördüğümüz bir konu" dedi.

YKS-LGS sınavları ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan flaş açıklamalar

Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından canlı yayınlanan bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor.

Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak.

Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak.

Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA'da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz. 20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak.

(Yaz tatili geç mi başlayacak?) Her türlü senaryo ile çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var.

Hayat devam ediyor, sükunet içinde, tedbirlerimiz alarak gereğini yaptığımız kanaatindeyim. Her hafta etkinlik önerileri yayımlıyoruz. Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT