1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı!

YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi internet sitesinde, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilmesi için çalışmalar başlatıldığını duyurdu.

YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına ilettiği talepte, üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi. Söz konusu talebin ardından Sağlık Bakanı Koca'dan " Okullarımızın güvenle açılması için gereken tedbirleri içeren çalışma rehberini hazırladı." yanıtı gelmesinin ardından, YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı.

YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı!

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLANMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

YÖK resmi internet sitesinde yayınladığı resmi açıklamada, yüz yüze eğitime başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirterek "Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran COVID-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme’’ çalışmaları yapılmıştır.

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde "Koronavirus Komisyonları" oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." basın açıklamasını gerçekleştirdi.

YÖK yüz yüze eğitime ilişkin basın açıklaması yayınladı!

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
1
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT