1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yol kesip hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Tabela değiştirildi!

Yol kesip hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Tabela değiştirildi!

İstanbul'un Pendik ilçesinde yol verme tartışması esnasında 7 aylık hamile kadının bulunduğu otomobile saldırığ dehşet saçan Hasan ve Hüseyin Sel’in sahibi olduğu Seydioğlu Baklava’nın tabelası, Seyidoğlu Baklavaları’nın ihtiyati tedbir kararı aldırmasının ardından indirilmişti. Tabela değiştirildi.

Yol kesip hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Tabela değiştirildi!

 Olay, 6 Temmuz'da Pendik’te gerçekleşmişti. Hasan ve Hüseyin Sel 7 aylık hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca yol tartışması nedeniyle saldırmıştı.

7 aylık hamile olan Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın içinde bulunduğu otomobile saldıran Hasan ve Hüseyin Sel’in sahibi olduğu Seydioğlu Baklava hakkında Seyidoğlu Baklavaları’nın açtığı dava sonuçlandı.

Mahkeme ihtiyati tedbir kararı aldı. Seydioğlu’nun her türlü yayın, tanıtım malzemesi, mal, ürün, ambalaj, tabela, afiş, broşür, reklam, ilan ve internet üzerinden tanıtım kullanımlarının tedbiren önlenmesine hükmedildi.

Ayrıca, Seydioğlu Baklava’nın tabelalarının tedbiren sökülmesine de karar verildi. Ancak iki kardeş bu karara rağmen sadece bir dükkânın tabelasını kaldırınca, Seyidoğlu yetkilileri icra memurlarıyla dükkânlardaki tabelaların sökümünü gerçekleştirdi. Sökülen tabelaların yerine ise bir süre sonra üzerinde ‘Hasan&Hüseyin Seydioğlu Baklava’ yazılı tabelalar asıldı.

Yol kesip hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Tabela değiştirildi!

20’ŞER YIL İSTENİYOR

Kaynarca Mahallesi’ndeki ikinci dükkân ise olayın ardından müşteri gelmediği gerekçesiyle kapatıldı.

Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, karayolunda yaşattıkları dehşet dolu anlar nedeniyle Anadolu Adliyesi 59’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 ayrı suçtan 5 yıl 4 aydan 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Olayın ardından tutuklanan iki kardeş, davanın 30 Temmuz 2019 tarihinde görülen ilk celsesinde, müştekilerin olaya ilişkin çektikleri görüntüyü kolluk gücüne teslim ederek güvence altına aldıkları, dolayısı ile sanıkların delil karartma ve kaçma şüphesi bulunmadığı gerekçesiyle tahliye edilmişlerdi. Mahkeme ayrıca, iki kardeşin yurtdışına çıkışını da yasaklamıştı. 

Yol kesip hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Tabela değiştirildi!

HABERE YORUM KAT