1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Yunan Heyeti Tuzla'yı Ziyaret Etti

Yunan Heyeti Tuzla'yı Ziyaret Etti

Yunan Heyeti Tuzla'yı Ziyaret Etti

Yunan heyeti, dostluk ve barışı pekiştirmek için Tuzla’yı ziyaret etti. Ziyarette, iki ülke arasında sosyal, ekonomik ve kültürel işbirlikleri geliştirilmesi amaçlanıldı.

Tuzlalı mübadillerin göç ettiği kentlerden birisi olan Yunanistan’ın Drama Şehri ve Doğu Makedonya Eyaletinden vali, milletvekili, belediye başkanı, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, işadamları, kültür derneklerinin temsilcileri, Tuzla’yı ziyaret etti. Tuzla Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı’nda bir araya gelen heyette; Drama Bölge Valisi Xanthopoulos Loannis, Milletvekili Karagiannidis Christos, Drama Prosotsani Belediye Başkanı Lysselis Aggelos, Drama Paranesti Belediye Başkanı Sotiriadou Aleksandra, Drama’nın yeni seçilen Bölge valisi Patakakis Anargyros, Drama’nın yeni seçilen Belediye Başkanı temsilcisi Demertzis Georgios, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesel Konseyi Üyesi Kefalidou Androniki, Yeni Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesel Konseyi Üyesi Chiraki Georgia, Dram Bölgesel Birimi Başkanı Xanthopoulos Loannis’in Özel Danışmanı Paraschou Konstantinos, Doğu Mekedonya Teknik Odası Başkanı Kyriazidis Dimitrios, çeşitli sektörlerden iş adamları, kültür derneklerinin temsilcileri yer aldı.

Tuzla Belediyesi halk oyunları ekibinin Rumeli yöresi folklor gösterisi ile karşılanan heyete Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şadi Yazıcı, “Yunanistan ile Türkiye arasındaki bir mübadelenin 90’ıncı yılı için yapmış olduğumuz Yunanistan ziyaretinin sonrasında ortaya çıkmış olan ilişkilerin şuanda devamını görebiliyoruz. Bundan sonra protokol ziyaretleri değil, sosyal, ekonomik, kültürel işbirliklerinden oluşabilecek ilişkilerimizi geliştirmeye çalışacağız” dedi.

IMG_1523

IMG_1534

IMG_1544

IMG_1557

IMG_1566

IMG_1570

IMG_1661

HABERE YORUM KAT