1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. 2021 YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Üniversite sonuç öğrenme ekranı | YKS sonucu nereden öğrenilir?

2021 YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Üniversite sonuç öğrenme ekranı | YKS sonucu nereden öğrenilir?

2 milyonu aşkın lise mezununun katılacağı YKS 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde 3 oturum şeklinde uygulandı. İyi bir üniversiteye yerleşebilmek için uzun süredir sınava hazırlanan adaylar YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Üniversite sonucu nasıl öğrenilir? diye araştırmalar yapıyor. Ayrıca YKS ne zaman gibi sorular da merak ediliyor. İşte 2021 YKS hakkında bilgiler.

2021 YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Üniversite sonuç öğrenme ekranı | YKS sonucu nereden öğrenilir?

Açılımı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı olan YKS tamamlandı. Bu yıl 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşen sınava katılan adayların gözleri şimdi YKDS sonuçlarında. Adaylar AYT, TYT ve YDT sınavları için incelemeler yapıyor. 2021 YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, TYT, AYT, YDT sonuçları ne zaman açıklanacak soruları gündem oldu. İşte tüm merak edilenler. 

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2021?

Üniversite sınavının sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. 4 Ağustos'ta erişime açılacak olan sonuçların ardından barajı geçen üniversite adayları okul tercihlerini gerçekleştirebilecek.

2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite sonuç ekranı: YKS sonucu nereden öğrenilir?

YKS SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

YKS adayları sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

ÜNİVERSİTE SONUÇ EKRANI

2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite sonuç ekranı: YKS sonucu nereden öğrenilir?

YKS BARAJI KAÇ?

YKS'de adayların TYT barajını geçebilmek için en az 150 puan almaları gerekiyor. 4 yıllık programlara yerleşmek isteyen adayların ise ilgili programın türünde en az 180 puan almış olması gerekiyor.

YKS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI MI?

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

2021-YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU 

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün açıklamasına göre YKS adayları tercihlerini 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ’den yapacaklardır.

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT