1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu depoda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında yaralılara acil şifalar dilerken Türkiye olarak her zaman Lübnan'ın ve Lübnanlların yanında olacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın patlamaya ilişkin mesajı şu şekilde:

"Beyrut'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye olarak her zaman Lübnan'ın ve Lübnanlı kardeşlerimizin yanında olacağız."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN - LÜBNAN CUMHURBAŞKANI AVN İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile telefonda görüştü. 

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bugün meydana gelen patlamada yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileyerek, kardeş Lübnan halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Türkiye'nin Lübnan'ın yanında olduğunu ifade eden Erdoğan, Lübnan için sağlık başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her alanda insani desteğe hazır olduklarını belirtti. 

 

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT