1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. DREAM TÜRK HD Frekans Ayarları 2021 - DREAM TÜRK HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

DREAM TÜRK HD Frekans Ayarları 2021 - DREAM TÜRK HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan DREAM TÜRK HD frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca DREAM TÜRK HD Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

DREAM TÜRK HD Frekans Ayarları 2021 - DREAM TÜRK HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla DREAM TÜRK HD frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel DREAM TÜRK HD Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

DREAM TÜRK HD Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

DREAM TÜRK HD Frekansı ayarı 12245, Sinyal oranı 27500, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay TR şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: DREAM TÜRK HD

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12245

Sinyal Oranı : 27500

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay TR

FEC : 5/6

Audio PID : 206

Video PID : 106

Kapsama Alanı : TR

Bu içerikteki DREAM TÜRK HD Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

43-007.jpg

DREAM TÜRK HD Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

DREAM TÜRK HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

DREAM TÜRK HD Digitürk Kaçıncı Kanal?

DREAM TÜRK HD kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

DREAM TÜRK HD D-Smart Kaçıncı Kanal?

DREAM TÜRK HD kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

DREAM TÜRK HD Tivibu Kaçıncı Kanal?

DREAM TÜRK HD kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT