1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Güvendeyim Uygulaması nedir? Ne işe yarar? Nasıl indirilir? Ücretli mi?

Güvendeyim Uygulaması nedir? Ne işe yarar? Nasıl indirilir? Ücretli mi?

Güvendeyim Uygulaması nedir? Ne işe yarar? Nasıl indirilir? AKUT Güvendeyim Uygulaması ücretli mi? soruları dün yaşanan Elazığ depreminin ardından arama motorlarından sıkça aranmakta. İşte tüm detayları ile o merak edilen uygulama...

Güvendeyim Uygulaması nedir? Ne işe yarar? Nasıl indirilir? Ücretli mi?

24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice merkez üssü olan saat 20:55'te Kandilli Rasathanesi verilerine göre, 6.8 şiddetinde yaşanan depremin ardından hem depremzedeler olsun hem vatandaşlar olsun, AKUT Güvendeyim uygulamasının tam olarak ne işe yaradığı, nasıl indirildiği ve ücretli olup olmadığı sorularının cevaplarını arama motorlarından sorup soruşturuyor. 

GÜVENDEYİM UYGULAMASI NEDİR? 

Güvendeyim uygulaması herhangi bir doğal afet veya benzeri acil durum gibi anlarda ileişim kanallarında anlık olarak yüklemeler gerçekleştirildiği taktirde sağlıklı iletişim kurmak için kullanılan uygulama olarak geçiyor. AKUT Arama Kurtarma Derneği ve Genel Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen ve doğal afet durumlarında yakınlarınıza doğrudan güvende olduğunuzun bilgisini göndermenizi sağlayan bir yardımcı uygulama olarak geçiyor. Herhangi bir afet durumu zamanında ise, uygulamanın panik butonu olarak gösterebileceğimiz butona basarak sevdiklerinize anında güvende olduğunuz bildirimini gönderebilir ve konumunuzu paylaşabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ise uygulamanın, ana ekranında sürekli olarak güncellenen deprem, sel ve yangın menüleri bulunuyor ve bu menülerde doğal afet durumlarında neler yapılması gerektiği konusunda yer yer bilgiler veriliyor.

BOLGE GUNDEM

NE İŞE YARAR?

Uygulamanın ne işe yaradığı konusu oldukça basit. Uygulamaya girip "Ayarlar" menüsüne geçmek ilk etapta yeterli olacak. Sonrasında ise Acl durumlarda bildirim gönderebileceğimiz en az 1 kişinin numarasını eklememiz gerekecek. Ekleyeceğimiz bu kişi veya kişilere, acil durumda "Güvendeyim" butonunu kullandığımız an tahmini konumunuz ve "İyiyim" bildirimi SMS olarak gönderilebiliyor.

bolge gundem

NASIL İNDİRİLİR VE ÜCRETLİ Mİ?

Güvendeyim uygulamasını indirmek isteyen depremzede ve vatandaşlar asla herhangi bir ücrete tabi tutulmayacaklar. Aksine uygulamayı, Google Play Store veya Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirler. 

bolge gundem

GOOGLE PLAY STORE ÜZERİNDEN İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

APPLE STORE ÜZERİNDEN İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT