1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İmamoğlu’nu mail yoluyla tehdit eden şüpheli ile ilgili flaş gelişme

İmamoğlu’nu mail yoluyla tehdit eden şüpheli ile ilgili flaş gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu e posta göndererek tehdit eden Tuna Gürgünoğlu tutuklanarak cezaevine konuldu. Görgünoğlu’nun ifadesinde, CHP’de üyeliği bulunduğunu, 2018’de de milletvekili aday adayı olduğunu belirtmişti.

İmamoğlu’nu mail yoluyla tehdit eden şüpheli ile ilgili flaş gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, aldığı e-posta mesajı ile tehdit edildiğini açıklayıp polis ve savcılığın suçluyu yakalamadığını iddia etmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun açıklaması sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin açıklama yapılmış ve şüpheli hakkında işlem yapılmadığı yalanlanmıştı.

Daha sonradan tehdit içerikli e-postayı atan şüphelinin Ankara'da yaşayan Tuna Görgünoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Görgünoğlu'nun CHP'ye üye kaydının bulunduğu ve sosyal medyada CHP ve PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi öven paylaşımlar yaptığı tespit edilmişti. Şüpheli ifadesinde CHP'li olduğunu itiraf etmişti.

İmamoğlu’nu mail yoluyla tehdit eden şüpheli ile ilgili flaş gelişme

CEZAEVİNE KONULDU

Dün akşam saatlerinde gözaltına alınan ve Emniyet'te ifadesine başvurulan şüpheli işlemleri ardından bugün adliyeye sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sorgusu tamamlanan şüpheli tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza hakimliğine çıkarıldı. Tuna Gördünoğlu sorgusu ardından inöbetçi sulh ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, gelen tehdit maili hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu'na aynı kişiden geçen yıl da benzer içerikli bir tehdit mesajı geldiği ortaya çıkmıştı.

İmamoğlu’nu mail yoluyla tehdit eden şüpheli ile ilgili flaş gelişme

27 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun e-posta adresine gelen “Lütfen oku. Yoksa başına çok büyük felaket gelecek” başlıklı iletide şu ifadeler kullanılmıştı: Bak İmamoğlu Ekrem denen zavallı senin kanını akıtır sana içiririm! Bunu kayıtlara geçsin diye yazıyorum istediği şekilde şikayetçi olma vs. hakkın var. Senin kanını akıtır sana içiririm! Haddini bilmeyi ya öğreniyorsun ya da o boynunu kırıp kafa derini yüzüp ayağıma paspas yapıyorum. Umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim. Öldüreceğim kişiye önceden haber veririm."

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡