İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi

Bugün akşam saatlerinde Facebook'a ve bünyesinde bulunan WhatsApp ve ınstagram'a girmek isteyen kullanıcılar sorun yaşadı. 3 uygulamanın çökmesinin ardından internetin de yavaşladığı görüldü. Peki İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi detaylar haberimizde...

İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi

4 Ekim Pazartesi günü akşam saatlerinde Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarına erişim sağlanamadı. Söz konusu sosyal medya uygulamalarının ve popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın çökmesinin ardından internet de yavaşladı. Bu kapsamda İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

İNTERNET NEDEN YOK? 4 EKİM 2021 PAZARTESİ

Dünya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram'da sorun yaşanıyor. Facebook'a ve bünyesinde bulunan WhatsApp ve ınstagram'a girmek isteyen kullanıcılar erişim sağlayamıyor. 

Instagram kullanıcıları uygulamayı açmak istediklerinde 5XX server hatası ile karşı karşıya kalıyor.

WhatsApp'a ise sistem bağlanamıyor. Sürekli tekrar deneyin hatası veriyor.

Facebook'ta ise "Sorry, something went wrong" hatası veriyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşandığını bildirdi. Sayan, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" dedi.

İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi

Instagram, Facebook ve WhatsApp'ta yaşanan bu problemin ardından internet de yavaşladı. İnternette yaşanan problem herkes de görülmese de birçok kişi an itibarıyla bu durumdan şikayetçi.

İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi

Sosyal medyada sorunun Türk Telekom kaynaklı olduğu öne sürüldü. Bu konuda Türk Telekom'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada "Ülkemizde internetle alakalı hiçbir sıkıntı yok." ifadesine yer verildi.

İnternet neden yok? | İnternet ne zaman düzelecek? 4 Ekim 2021 Pazartesi

İNTERNET NE ZAMAN DÜZELECEK? 4 EKİM 2021 PAZARTESİ

İnternetin ne zaman düzeleceği bilinmiyor. Buna karşın WhatsApp, Facebook ve Instagram'da yaşanan probleme ilişkin açıklamada bulunuldu.

WhatApp'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 "Şu anda bazı kişilerin WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!"

Son dakika | Instagram, WhatsApp ve Facebook çöktü! Bakan Sayan'dan flaş açıklama

Instagram'dan yapılan açıklamada uygulamaya girişlerde problem yaşandığı ifade edildi.

Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadesini kullandı. Stone, söz konusu uygulamalara hangi ülkelerde erişim sorunu yaşandığına ilişkin detay paylaşmadı.

 

1800
1300
1900
1301
1602
4301
7206
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
1 Yorum