1. HABERLER
  2. DİN
  3. RAMAZAN
  4. İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var?

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var?

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! sorusu mübarek Ramazan ayının gelmesiyle merakla araştırılmaya başlandı. 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var? İşte tüm detaylar...

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var?

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var? Ramazan ayının başlamasıyla oruçlarını açacak vatandaşlar ezan saatine ne kadar kaldığını merak ediyor. Doğudan batıya doğru illerin iftar ve sahur saatleri değişiklik gösteriyor. İl il ve saat saat iftar saatlerine haberimizden ulaşabilirsiniz...

İSTANBUL İFTAR SAATİ

19:38'de İstanbul’da okunacak akşam ezanıyla oruç ibadetini yerine getiren İstanbullular oruçlarını açacak. Böylece 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının ilk oruçları açılmış olacak.

 

 

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var?

ANKARA İFTAR SAATİ

Ankara'da ise 19:22 saati itibariyle mübarek Ramazan ayının ilk iftarı açılacak. Heyecanla iftar saatini bekleyen müslümanlar oruçlarını açmış olacak.

 

 

İstanbul, Ankara, İzmir İftara ne kadar kaldı! 4 Nisan Pazartesi iftara kaç saat var?

İZMİR İFTAR SAATİ

İzmir'de yaşayan vatandaşlar ise saat 19:44'de ilk iftarlarını açacak.

 

 

TÜM İLLERİN İFTAR SAATİ İÇİN TIKLAYINIZ

İFTARDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ramazan ayında 16-17 saat boyunca aç ve susuz kalacak olan vücudumuz iftar saatinde saatlerce aç kalmanın verdiği tepkiyle aşırı ve hızlı yeme isteğine kapılabilir. İftarda yavaş yemek yemeye özen gösterirseniz sindirim sistemini de daha rahat hareket edecektir.

İftarda yağlı, kızartılmış, çok baharatlı, yüksek kalori içeren; börekler, dolmalar, kızartmalar ve şerbetli tatlılar gibi gıdaları tüketmek yerine uzun süre aç kaldıktan sonra mideyi yormamak adına hafif gıdaların tercih edilmesi gerekiyor.

İftarda kan şekeri çok düşük olduğundan vücutta, kısa sürede çok miktarda besin tüketme isteği oluşur. Çok hızlı yemek yenildiğinde ve fazla miktarda enerjili yüksek besinler tüketildiğinde hem sağlık açısından risk oluşturabilir hem de ilerleyen günlerde kilo alımına zemin hazırlayabilir.

İFTARDA NE TÜKETİLMELİ?

İftarda orucunuzu mutlaka bir bardak suyla açınız. Yanında bir hurma veya birkaç tane zeytin de yiyebilirsiniz. Çorba ve sonrasında biraz mola vermelisiniz. Ana yemekler çok fazla yağ içeren, aşırı tereyağlı, aşırı salçalı ve baharatlı yiyecekler mideye zarar vereceğinden onun yerine az baharatlı sebze yemekleri veya pilav yerine et yemekleri tercih edilebilirsiniz.

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
1
2
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT