1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kabine'de Revizyon! Yeni Bakanlıklara atanan Bakanlar belli oldu

Kabine'de Revizyon! Yeni Bakanlıklara atanan Bakanlar belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı ve bu karar sonrasında kurulan iki yeni bakanlığa atanan Bakanlar Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile belli oldu. Yeni Bakanlar kim? Hangi Bakan görevden alındı?

Kabine'de Revizyon! Yeni Bakanlıklara atanan Bakanlar belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararın ardından yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ise Vedat Bilgin atandı.

Bu atamalarla birlikte Ticaret Bakanlığı görevini yürüten Ruhar Pekcan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ise görevlerine son verildi.

Resmi Gazete'nin 21.04.2021 tarihli 31461 sayısında yer alan atama kararlarındaü Cumhurbşkanlığı Kabinesi'nde değişikliğe gidildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ayrıldı.

Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ise Derya Yanık getirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine kurulan bakanlıklardan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin atandı. Eski Ankara Milletvekili olan Profesör Doktor Bilgin, son olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevini yürütüyordu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ise Derya Yanık getirildi.

Kamuoyunda sivil toplum gönüllüsü olarak tanınan Avukat Derya Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM'de bir çok görev aldı. Bakan Yanık, AK Partinin son Genel Kongresi'nde ise Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmişti.

 

Cumhurbaşkanlığından; Karar 2021/193

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet MUŞ, yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat BİLGİN Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.

atamal.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT