1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. KPSS ön lisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 2020?

KPSS ön lisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 2020?

KPSS ön lisans sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih kılavuzuna çevrildi. Sonuçlarını öğrenen adaylar puanlarına göre tercihlerini yapacak. Peki KPSS ön lisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 2020? KPSS ön lisans tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS ön lisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 2020?

ÖSYM, KPSS ön lisans sonuçlarını 26 Kasım'da açıkladı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilir. Devlet kadrolarına yerleşmek isteyen 2 yıllık üniversite mezunları puanları dahilinde istedikleri meslekleri tercih verebilecek. Peki KPSS ön lisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 2020? KPSS ön lisans tercihleri ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? 

KPSS tercihlerinin yapılacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS ön lisans kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler şu şekilde:

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

B GRUBU KADROLARA YERLEŞTİRME 

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

B GRUBU KADROLARA ATANMA 

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT