1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında normalleşme planında YKS ve LGS'nin yeni tarihlerine de değinmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS'de her öğrenci kendi okulunca sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk olacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satırbaşları.

Bu genel normalleşme sürecinde birçok karar alınıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu kararları açıkladı. Bu kararları birçok kurumla istişare yaparak almaktayız. Biz LGS ile ilgili kararlar alıyoruz ve uygulamaya geçiyoruz.

"ÖĞRENCİLER KENDİ OKULLARINDA SINAVLARA GİRECEK"

LGS'de her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk kez yapılan bir şey.

"ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITILACAK"

Öğrencilere maske temin edilecek. Bu zamanda fotoğraflı kimlik kartında zorlanabilir diye fotoğraflı kimlik şartı aramayacağız.

Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu'nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem olmayacak, sağlık koşullarına dikkat edilerek, Bilim Kurulu'na danışarak bir karar alınacak.

"VELİLER OKUL BAHÇESİNE ALINMAYACAK"

Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak.

Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler.

LGS'DE ÖĞRENCİLER HANGİ KONULARDAN SORUMLU OLACAK?

Sınavda sorular birinci dönemdeki konulardan sorumlu olacağı bir sınav hazırladık.

LGS ile ilgili öğrencilere her desteği sağlıyoruz.

OKULLARIN AÇILMA TARİHİ

Okullar şu tarihte açılacak kararını bakanlık olarak alma durumunda değiliz. Bütün bakanlıklardan görüş alınarak bir karar alınacak. Biz 1 Haziran'da kademeli olarak açılmasını istiyoruz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT