1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer son albümünde yer alan yeni şarkısı Toz Taneleri ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Klip kısa süre içinde 400 bin kişi tarafından izlendi. Trend olan Toz Taneleri şarkısını bir kesim oldukça beğenirken bir kesim tarzının dışında buldu.

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

Sagopa Kajmer yayınladığı yeni şarkısıyla sosyal medyanın gündemine oturdu. Sagopa Kajmer hayranlarının uzun zamandır beklediği klip sonunda yayınlandı. Sagopa Kajmer'in Toz Taneleri adlı şarkısı saatler içinde 400 bin kişi tarafından izlendi.

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

Google günlük arama hacimlerinde "Sagopa Kajmer" 50 binden fazla aranarak trend aramalar içine girdi.

Şarkı bir kesim tarafından çok beğenilirken, bir kesimin şarkıyı rap'ten çıkış olarak nitelendirmesi dikkat çekti.

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturduSagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturduSagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

SAGOPA KAJMER KİMDİR?

Sagopa Kajmer gerçek adı Yunus Özyavuz'dur.Kendisi 1978 doğumlu ve Samsun doğumlu bir sanatçıdır. Babasının adı Mehmet Özyavuz, annesinin adı ise Serpil Özyavuz'dur. Emre Özyavuz adında erkek kardeşi vardır. Ayrıca Emre Özyavuz, Sagopa Kajmer ve Kolera'nın konserlerinde sahnede kameramanlık yapmaktadır. Müziğe olan ilgisi nedeniyle ilk Radyo'da djlik yaparak müzik hayatına giriş yapmıştır.Öğrenim hayatı nedeniyle İstanbul'a gelmiştir.İstanbul'da Fars dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır.İstanbul'a gelmesinin ardından 1 yıl geçtikten sonra rap dünyasında bir oluşum diyebileceğimiz Kuvvetmirayı kurmuştur.

1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı . 2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı. Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı.

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

2010 yılında eşi Kolera ile '"Bendeki Sen" albümünü yayınlamıştır ve bu albüm hayli büyük ilgi görmüştür. 2010 yılında ilk kez düzenlenen TRT müzik ödüllerinde; halkın oylarıyla belirlenen Yılın Albümü dalında bu albümle ilk beşe girmiştir. Ayrıca yine 2010 yılında yayınlanan Yeraltı Kafilesi (Kafile 2) nin yapımcılığını yapmıştır. 2011 yılı içerisinde Saydam Odalar albümü piyasaya sürülmüştür. 2012 yılında ise Istakoz ve 40 adlı şarkılarını internet üzerinden yayınlamıştır. 2013 yılı içerisinde yeni bir albüm çıkaracağını resmi Twitter hesabından duyurmuştur. Sagopa Kajmer, kendi orkestrası olan Pesimist Orkestra ile birlikte 2013 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir turne düzenlemiş ve turne kapsamında 15 tane şehirde konser vermiştir.

7 Mayıs 2014'te Birol Giray (BeeGee) ile birlikte Abrakadabra adlı parçayı ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaşmıştır. Son olarak Cem Adrian'ın Artık bitti şarkısının Scratch kompozisyonlarını yazıp şarkıya back vokalde bulunmuştur. 2015 yılının başlarında ise önceden çıkardığı bazı albümlerin beatlerini YouTube üzerinden paylaşmakta ve 1998-2001 yılları arasındaki beatlerini Underground Years isimli bir kaç bölümden oluşan toplama albümleri yine YouTube aracılığıyla ücretsiz bir şekilde piyasaya sürmektedir.

Sagopa Kajmer yeni albümündeki şarkısı Toz Taneleri ile gündeme oturdu

17 Haziran 2015 tarihinde Bilmiyorum adlı parçasını Youtube üzerinden ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaşmıştır. Sagopa Kajmer, 1 Ağustos 2006 tarihinde kendisi gibi rap şarkıcısı olan Kolera ile evlenmiştir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT