1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. SON DAKİKA! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Bayram öncesi 183 milyon TL kaynak ayırdık!

SON DAKİKA! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Bayram öncesi 183 milyon TL kaynak ayırdık!

Son dakika haberi... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi kişi ve hanelere hibe edilmesi amacıyla, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 183 milyon TL kaynak aktarıldığı ifade edildi.

SON DAKİKA! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Bayram öncesi 183 milyon TL kaynak ayırdık!

Son dakika haberi... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelere yardımların ulaştırılması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 183 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, muhtaç hanelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi yardım yaptıklarını söyleyen Bakan Yanık, "Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik 183 milyon TL aktardık" dedi.

"HIZLA ULAŞTIRILMASI İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Sosyal yardımlarda kullanılacak kaynağın Kurban Bayramı öncesinde ulaştırılması için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirten Bakan Yanık, "Aktardığımız 183 milyon TL'nin ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması için SYD Vakıflarımız titiz bir çalışma yürütüyor. Sahada ihtiyaç sahiplerine desteklerin ulaştırılması için büyük özveriyle çalışan 1.003 SYD Vakfımızdaki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Bakan Yanık, Kurban Bayramı öncesinde temel gereksinimlerini karşılayamayan ailelere destek olmak için, ihtiyaç sahibi hanelerin hassasiyetle tespit edildiğini söyledi. 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
1
1
1
2
3
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
5 Yorum