1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sürücülere müjde: Çifte indirim geldi

Sürücülere müjde: Çifte indirim geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzininin litre fiyatına 12, motorine ise 9 kuruş indirim geldiğini açıkladı.

Sürücülere müjde: Çifte indirim geldi

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan ani fiyat değişimleri sürüyor.Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından yapılan açıklamaya göre söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 9 kuruş, benzinde ise 12 kuruş olarak yansıyacak.

FİYATLAR NE KADAR OLACAK?

Buna göre, Ankara'da ortalama 5,53 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,44 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,45 liradan 5,36 liraya, İzmir'de 5,55 liradan 5,46 liraya inecek.

Ankara'da ortalama 5,36 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,24 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,27 liradan 5,15 liraya, İzmir'de 5,38 liradan 5,26 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

HABERE YORUM KAT