1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Temmuz ayında en fazla domatesin fiyatı arttı

Temmuz ayında en fazla domatesin fiyatı arttı

İTO, bu yılın temmuz ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ürünün yüzde 37,14'le domates olduğunu bildirdi.

Temmuz ayında en fazla domatesin fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından, Temmuz 2016 döneminde İstanbul"da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan harcama kalemleri açıklandı.

Buna göre, temmuz ayında perakende fiyatlar, İTO"nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksinde yer alan 242 üründen 68"inde artarken, 54"ünde azaldı, 120"sinde ise değişmedi.

EN FAZLA ARTIŞ DOMATESTE OLDU

Bu dönemde, gıda harcamaları grubunda bulunan domatesin fiyatı yüzde 37,14 arttı. Domates bu oranla, bu yılın temmuz ayında fiyatı en fazla artan ürün oldu.

Domatesi; yüzde 18,84"le taze fasulye, yüzde 14,29"la mektup gönderim ücreti ve yüzde 11,30"la da şehirler arası otobüs bilet fiyatları izledi.

ARMUT FİYATINDA GERİLEME

Bu yılın temmuz ayında, arz fazlası yaşanan armudun fiyatı yüzde 29,20 geriledi. Böylece armut temmuzda fiyatı en fazla azalan ürün oldu.

Aynı dönemde fiyatında azalış görülen diğer harcama kalemleri ise yüzde 26,71"le etek, yüzde 25,5"le kadın elbisesi ve yüzde 24,25"le de bamya şeklinde sıralandı.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT