1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. TRT TÜRK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT TÜRK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT TÜRK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT TÜRK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TRT TÜRK (Doğu) frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TRT TÜRK (Doğu) Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TRT TÜRK (Doğu) Frekans Ayarları 2021 - TRT TÜRK (Doğu) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TRT TÜRK (Doğu) frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TRT TÜRK (Doğu) Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TRT TÜRK (Doğu) Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

TRT TÜRK (Doğu) Frekansı ayarı 11096, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TRT TÜRK (Doğu)

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 11096

Sinyal Oranı : 30000

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 5/6

Audio PID : 713

Video PID : 712

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki TRT TÜRK (Doğu) Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

43-001.jpg

TRT TÜRK (Doğu) Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TRT TÜRK (Doğu) kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

TRT TÜRK (Doğu) Digitürk Kaçıncı Kanal?

TRT TÜRK (Doğu) kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT TÜRK (Doğu) D-Smart Kaçıncı Kanal?

TRT TÜRK (Doğu) kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TRT TÜRK (Doğu) Tivibu Kaçıncı Kanal?

TRT TÜRK (Doğu) kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT