1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. ULKE TV HD Frekans Ayarları 2021 - ULKE TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

ULKE TV HD Frekans Ayarları 2021 - ULKE TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan ULKE TV HD frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca ULKE TV HD Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

ULKE TV HD Frekans Ayarları 2021 - ULKE TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla ULKE TV HD frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel ULKE TV HD Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

ULKE TV HD Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

ULKE TV HD Frekansı ayarı 12103, Sinyal oranı 8333, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: ULKE TV HD

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12103

Sinyal Oranı : 8333

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 2/3

Audio PID : 2626

Video PID : 2526

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki ULKE TV HD Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

43.png

ULKE TV HD Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

ULKE TV HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpegULKE TV HD Digitürk Kaçıncı Kanal?

ULKE TV HD kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

ULKE TV HD D-Smart Kaçıncı Kanal?

ULKE TV HD kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

ULKE TV HD Tivibu Kaçıncı Kanal?

ULKE TV HD kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT