Kloroplast ne demek, TDK'ya göre Kloroplast kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Kloroplast kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Kloroplast ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Kloroplast nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Kloroplast kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Kloroplast ne demek, TDK'ya göre Kloroplast kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Kloroplast ne demek? Kloroplast TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi kloroplast kelimesi. Peki kloroplast ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre kloroplast nedir, kloroplast kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

KLOROPLAST NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Kloroplast kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Kloroplast kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre kloroplast kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Yeşil bitkilerde hücrelerin içinde bulunan, klorofil moleküllerinden oluşan, karmaşık yapılı kromoplast

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN