Lokalizasyon ne demek, TDK'ya göre Lokalizasyon kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Lokalizasyon kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Lokalizasyon ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Lokalizasyon nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Lokalizasyon kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Lokalizasyon ne demek, TDK'ya göre Lokalizasyon kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Lokalizasyon ne demek? Lokalizasyon TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi lokalizasyon kelimesi. Peki lokalizasyon ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre lokalizasyon nedir, lokalizasyon kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

LOKALİZASYON NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Lokalizasyon kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Lokalizasyon kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre lokalizasyon kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Kuruluş yeri seçimi

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT