1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

Antalya'nın Finike ilçesinde meydana gelen ve babaannenin şikayeti ile ortaya çıkan 7 ve 10 yaşlarındaki iki kardeşin istismara uğradığı, Elmalı Davası olarak bilinen olayda, Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı? soruları merak konusu oldu. Detaylar haberimizde...

Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

Antalya'nın Finike ilçesinde, 7 yaşındaki kız çocuğu G.E.G. ve 10 yaşındaki ağabeyi İ.E.G.'nin babaannesinin savcılığa verdiği şikayet sonucu ortaya çıkan olayda, kardeşlerin sistemli ve uzun süreli olarak cinsel istismara uğradığı öğrenildi. Çocukların annesi olan Merve Akman hakkında da arama motorlarında, Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı? soruları merak konusu oldu. İşte detaylar...

MERVE AKMAN KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

7 yaşındaki G.E.G. ve 10 yaşındaki ağabeyi İ.E.G.'nin annesi olan Merve Akman'ın, öz çocuklarına yıllarca istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Çocukların babasından boşanarak Rahmi Akman'la bir evlilik gerçekleştiren Akman'ın F., A., M. ve M. adlı erkeklerle de ilişkisi olduğu açığa çıktı. Çocukların ifadeleri doğrultusunda öğrenilen bilgide, anne Merve Akman, annenin eşi Rahmi Akman ve F., A., M. ve M. adlı erkeklerin çocuklara cinsel istismarda bulunduğu, fiziksel şiddet uyguladığı öğrenildi. Anne Merve Akman'ın kişisel yaşamı ve yaşına ilişkin bilgiler henüz kamuoyu ile paylaşılmadı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Anne Merve A.'nın gazinolarda kons olarak çalıştığı, 2019 yılında Antalya'nın Konyaaltı İlçesi'nde "Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma" suçundan uzun süre cezaevinde yattığı ortaya çıktı.

Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

ELMALI DAVASI SANIĞI MERVE AKMAN TUTUKLANDI MI?

Geçtiğimiz Ocak ayında, 3. duruşması düzenlenen davada Merve Akman ve eşi Rahmi Akman serbest bırakıldı. Konunun yeniden sosyal medyada gündeme getirilmesi üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaparak çocukların psikolojik destek aldığını, sürecin ise yakından takipçisi olunacağını bildirdi.

Merve Akman kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Elmalı davası sanığı Merve Akman tutuklandı mı?

MERVE AKMAN İFADESİ

Yürütülen soruşturma kapsamında anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman tutuklanırken, olaya ilişkin davanın üçüncü duruşması dün Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya anne ve üvey baba, tutuklu bulundukları Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS vasıtasıyla katılırken, suça sürüklenen çocuk sıfatıyla tutuksuz yargılanan dayı S.C.G. ile tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Ocak ayında tahliye edilen anne ve eşinin salıverilmesinden önce görülen davada, Merve Akman ifadesinde, "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum" dedi.

Rahmi Akman ise savunmasında, "Çocuklara biz bir şey yapmadık. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Bu aşamada tahliyemi ve beraatımı istiyorum" diye konuştu.

İfadelerinin ardından mahkeme heyeti sanıklar Merve Akman ve Rahmi Akman'ın yurt dışına çıkış yasağı şartıyla adli kontrolle serbest bırakılmasına hükmederek, duruşmayı erteledi.

ELMALI CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin bir son dakika açıklaması da Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldi. "Bazı sosyal medya platformlarında Antalya ili Elmalı ilçesinde 2019 yılında gerçekleştiği iddia edilen
iki çocuğun istismar edilmesi olayı ile ilgili yürütülen yargılamaya ilişkin bir kısım iddialar karşısında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacı ile basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur. 5 Mayıs 2020 tarihinde mağdur çocukların babaanneleri tarafından, 2019 yılında Finike ilçesinde anne, üvey baba ve dayıları tarafından çocukların cinsel istismara uğradıkları iddiaları ile Balıkesir / Edremit Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar ve şikayette bulunulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal soruşturmaya başlanılmış ve çocuklara psikososyal destek verilerek çocuk izlem merkezinde beyanları alınmıştır."
şeklinde başlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yürütülen soruşturma neticesinde elde edilen bulgular ve çocuklara karşı nitelikli cinsel istismar
eylemlerinin gerçekleştirildiği yönünde yeterli şüphe oluştuğu kanaatiyle 24 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen iddianame ile sanıkların cezalandırılması istemiyle Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde kamu davası açılmıştır.

Delillerin tam olarak toplanmamış olması, delillerin karartılma ihtimalinin bulunması gerekçeleri ile 16 Ekim 2020 tarihinde Mahkemesince sanıkların tutuklanmasına karar verilmiştir.
Yargılama sürecinde delillerin toplanmış olması ve alınan beyanlardaki çelişkiler dikkate alınarak
sanıkların 5 Ocak 2021 tarihinde tutuksuz yargılanmalarına karar verilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bu karara itiraz edilmiştir. Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından itiraz reddedilmiştir. 5 ay önce tutuksuz yargılanmalarına karar verilen sanıklar hakkındaki yargılama süreci devam etmekte olup, son duruşma 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılarak, duruşması 17 Eylül 2021 tarihine bırakılmıştır. Yargılama sürecinde alınan mağdur beyanları ve toplanan tüm deliller mahkemesince birlikte değerlendirilecek olup, nihai karar bağımsız ve tarafsız yargıya aittir. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yargılama süreci titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
5
0
15
1
2
35
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT