1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Mesrur ne demek, TDK'ya göre Mesrur kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Mesrur ne demek, TDK'ya göre Mesrur kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Mesrur kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Mesrur ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Mesrur nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Mesrur kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Mesrur ne demek, TDK'ya göre Mesrur kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Mesrur ne demek? Mesrur TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi mesrur kelimesi. Peki mesrur ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre mesrur nedir, mesrur kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

Mesrur kelimesini hayatımızın her alanında, sosyal medya da, televizyon da dergi veya gazete okurken karşılaşacağımız sık kullanılan kelimeler arasında. Mesrur kelimesinin anlamı ile birlikte kökeni ve doğru yazılışı ile örnek cümlelere buradan ulaşabilirsiniz.

ne demek

MESRUR NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Mesrur kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Mesrur kelimesi Arapça kökenlidir.

TDK'ya göre mesrur kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Sevinçli

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT