1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Mühür Pensi ne demek, TDK'ya göre Mühür Pensi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Mühür Pensi ne demek, TDK'ya göre Mühür Pensi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Mühür Pensi kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Mühür Pensi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Mühür Pensi nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Mühür Pensi kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Mühür Pensi ne demek, TDK'ya göre Mühür Pensi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Mühür pensi ne demek? Mühür pensi TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi mühür pensi kelimesi. Peki mühür pensi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre mühür pensi nedir, mühür pensi kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

MÜHÜR PENSİ NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Mühür pensi kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre mühür pensi kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Elektrik, su ve doğal gaz sayaçlarını mühürlemek amacıyla bir kurşun parçasının teller üzerine tutturulup sıkıştırılması için kullanılan araç

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT