Thodex operasyonunda yeni gelişme! 70 kişi hakkında gözaltı kararı

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in kullanıcılarını mağdur ederek 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçmasının ardından operasyonlar devam ediyor. Yürütülen Thodex operasyonu sonucunda 70 kişi gözaltına alındı.

Thodex operasyonunda yeni gelişme! 70 kişi hakkında gözaltı kararı

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in kullanıcıları 2 milyar dolar dolandırarak yurt dışına kaçmasının ardından operasyonlar devam ediyor. Faruk Fatih Özer'in de aralarında bulunduğu firari 10 zanlı için arama çalışmaları sürüyor. Thodex operasyonunda 70 kişi gözaltına alındı. 62'si adliyeye gönderildi. 8 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

"RESMEN YENİ BİR ÇİFTLİK BANK VAKASI"

Faruk Fatih Özer'in kaçışının ardından Thodex'in Kadıköy merkezinde arama yapılmış ve mağdurlar merkeze gelerek hakkını aramıştı. Özer tarafından dolandırılan 391 bin kişiden sadece bir tanesi ifadesinde şu sözlere yer vermişti: “Maalesef ben de Thedox yüzünden mağdur olan vatandaşlardanım. 2018 yılından beri bu şirkete yatırım yapıyorum. Maalesef genç ve ihtiraslı arkadaşın kurban olduk. Biz kazandıktan sonra aslında doymayınca bu çocuk da baktı ki bunların durumu bu parayı alıp kaçtı. Bunlar kazanacağına ben kazanayım dedi. 125 bin liralık zararım var. Allah ona o parayı yedirmeyecek. Olayla ilgili 400 bin kişinin mağdur olduğu söyleniyor. Evraklarla beraber geldim şimdi de savcılığa gideceğim. Kaybettiğime inanmak istemiyorum. Çocuk bizim paraya doymamamızdan faydalandı. Resmen yeni bir Çiftlik Bank vakası”

AĞABEYİ VE KIZ KARDEŞİ YAKALANDI

391 bin kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçmasıyla Faruk Fatih Özer'in Türkiye tarihinde en büyük dolandırıcılık vakasına imza attığı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer yakalanmıştı. 

 

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT