18 milyon öğrenci heyecanla bekliyordu: Dijital karneler e-Okul'da erişime açıldı!

1 yılı aşkın süredir salgınla mücadele edilirken 18 milyon öğrenci de bu süreçte derslerini hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim şeklinde aldı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem karneleri bugün verildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dijital karneleri e-Okul üzerinden erişime açtı.

18 milyon öğrenci heyecanla bekliyordu: Dijital karneler e-Okul'da erişime açıldı!

18 milyon öğrenci bugünden itibaren karnelerini e-Okul üzerinden görebilecekler. Dersler 2 Temmuz'da bitse de MEB sistemde yoğunluk yaşanmaması için e-karneleri sabah saatlerinde yayımladı.

Dileyen öğrencilere ise 2 Temmuz'dan sonra okullarda basılı karne ve başarı belgeleri verilebilecek. Lise öğrencilerinin katılım gösterdiği mazeret sınavları ise  2 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

E-OKUL GİRİŞ: KARNE NOTLARI SORGULAMA

TELAFİ EĞİTİM 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un duyurduğu "Telafide Ben de Varım" yaz uygulaması yani telafi eğitimi de 5 Temmuz-31 Ağustos arasında uygulanacak. Başvurular ise 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında alınacak. 

TELAFİ EĞİTİM BAŞVURU EKRANI

Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler gerçekleştirilecek. İl genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılacak. 

ZİYA SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitimle ilgili, ''Yaz dönemini büyük oranda sosyal, duygusal ve fiziksel etkinliklere ayırdık. 

Akademik öğrenme kayıpları için öğretmenlerimiz, belirlediğimiz kritik kazanımlar doğrultusunda sınıf düzeyinde destek programı hazırlayacaklar.

Bu program, bir buçuk yıl sürecek.'' dedi. 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡