1. YAZARLAR

  2. Murat Türkyılmaz

  3. “Kanlı mı olacak, Kansız mı olacak?”
Murat Türkyılmaz

Murat Türkyılmaz

Avukat Arabulucu
Yazarın Tüm Yazıları >

“Kanlı mı olacak, Kansız mı olacak?”

Tarih: 13 Nisan 1994

Yer: Refah Partisi Meclis Gurup Salonu

Kürsüde merhum Necmettin Erbakan şöyle diyor:

Refah Partisi iktidara gelecek, adil düzen kurulacak! O halde sorun ne? Geçiş dönemi sert mi olacak, yumuşak mı? Tatlı mı olacak, kanlı mı? Bu kelimeleri kullanmak bile istemiyorum ama bunların terörizmi karşısında herkes bu gerçeği görsün diye bu tabirleri kullanmaya mecburiyet duyuyorum. Biz barışçıyız. Biz huzurcuyuz. Bizim yolumuz kardeşliktir.

Merhum Erbakan bu sözleri kime hitaben söylüyor?

“Milletin iradesiyle iktidara gelmişlere; çizmeyi aşarsanız Menderes’in akıbetine uğrarsınız, ayağınız denk alın, almazsanız kan dökmekten zerre tereddüt etmeyiz” tehditlerini savuran sistemin ağa babalarına ve şımarık çocuklarına söylüyor.

Merhum Erbakan’ın bu sözlerini manşetlerine taşıyıp darbe iklimi oluşturmakla vazifeli zevat bugün HDP’nin; -barajı aşmazsak olacaklardan sorumlu değiliz, musluklardan bile kan akıtırız- anlamına gelecek propagandalarına neden kulak asmaz, neden bunları manşetlere taşımaz sizce ?!

Seçimle iş başına gelmiş bir lider Mursi’nin idam kararını demokrasi adına eleştirmek bir yana, bu idam kararı üzerinden Türkiye’nin Reis-i Cumhuru’na mesaj gönderen, ayağını denk almazsan aldığın %52 oy bile seni kurtaramaz diyen densiz bir zihniyet hala bir hayalet gibi aramızda geziyor, farkında mısınız ?!

Yedi düvel bir olmuş AK Parti gitsin cephesinde aylardır yığınak yapmakla meşgul.

Adeta bir seferberlik ilan edilmiş, iktidar olmak iddiası taşımayanlar siyaset bilimine sağ olsunlar yeni bir kategori kazandırdılar, MGK: Muhalif Güçler Koalisyonu, vatana millete hayırlı olsun.

Bu durum tabi ki AK Parti’nin başarısı; dünya görüşleri ne olursa olsun tüm farklılıkları bir potada eritmeyi başaran AK Parti’ye teşekkür ediyoruz. Milliyetçi söylemle duyguları istismar edenlerin, Ulusalcı ve Sosyal Demokrat söylemle gerçek demokratları istismar edenlerin, Himmet ve Allah rızası diyerek Müslümanları istismar edenlerin, Kürt halkına özgürlük diyerek Güneydoğu insanını istismar edenlerin vs. vs. maskelerini birer birer düşüren AK Parti’ye şükran borçluyuz. Koalisyon güçleri AK Parti’nin Milli Birlik ve Kardeşlik Projesini yanlış anlamış olsalar da gerilim endeksli ideolojik siyasetin artık bitiyor olması ülkemiz adına gerçekten sevindirici. Aşık Veysel’in Koyun kurt ile gezerdi, fikirler başka başka olmasa sözünü hatırlayalım, artık koyun ile kurt birlikte geziyor, fikirler bir, yöntemler bir, amaç bir: “AK Parti güç kaybetsin.”

 

“Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın!”.

Evet, Yeni Türkiye’nin üzerine yürüyen akınlara, koalisyon güçlerine karşı gövdemizi siper edeceğimiz yer 7 Haziran Sandıkları’dır.

Biz barajı bir şekilde aşarız, kanlı mı olacak, kansız mı olacak? diyenlere ve onların koltuk değnekçilerine iyi bir ders vereceğimiz yer 7 Haziran Sandıkları’dır.

Gözü dönmüşlerin öfke ve kinlerinde boğulacakları yer 7 Haziran Sandıkları’dır.

Hiç de sandıkları gibi olmayacak, sandıklar inşallah Yeni Türkiye’yi yeniden haykıracak.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT