1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri

Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri

Yapımı basit ve hazırlaması kolay olan köfte için vatandaşlar, Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri başlığıyla internetten bilgi almaya başladı. Biz de bu konuyla ilgili detaylı bilgilere haberimizde yer verdik.

Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri

Dünyanın her yerinde farklı çeşitleriyle her yaştan insana hitap eden köfte için vatandaşlar Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri hakkında internette bakınmaya devam ediyor. Bu konu hakkında biz de gerekli bilgileri haberimizde derledik.

KÖFTE TARİFİ İÇİN MALZEMELER

500 gram dana kıyma
1 su bardağı kuru ekmek
2 adet soğan
Yarım demet maydanoz
1 çay kaşığı Karabiber
3 çay kaşığı Kimyon
1 çay kaşığı cep sodası (karbonat)
3 çay kaşığı Tuz

Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri

KÖFTE NASIL YAPILIR?

Kuru köfte içine katacağımız bayat ekmeklerini öncesinde suyun içine koyarak ıslatıyoruz. Bir adet soğanı soyup incecik olacak şekilde doğruyoruz. Derin bir kap alarak baharat ve tuz hariç tüm malzemeler içine atıyoruz. Suyun içindeki ekmeği de tüm suyunu sıkarak kattıktan sonra yoğurmaya başlıyoruz. Yaklaşık 10 dakika yoğuralım ki tüm malzemeler iyice karışsın ve kızartırken dağılmasın.

Köfte nasıl yapılır? Köfte tarifi, yapımı, malzemeleri

Sonra baharat ve tuzu da ekleyerek biraz daha yoğuruyoruz ve bu malzemeleri de iyice yediriyoruz. Bundan sonra köfteleri en az ceviz büyüklüğünde koparıp elinizde bastırıp şekil verin. Yarım saat buzdolabında dinlendirdikten sonra ızgarada ya da kızgın yağda tavada kızartın.

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT