1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika haberi...Sağlık Bakanı Koca duyurdu! Yarın başlıyor

Son dakika haberi...Sağlık Bakanı Koca duyurdu! Yarın başlıyor

Son dakika haberi... Koronavirüs Bilim Kurulu'nun saat 18.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında aşı takvimini görüşmek üzere toplandı. Bakan Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacaktır." dedi.

Son dakika haberi...Sağlık Bakanı Koca duyurdu! Yarın başlıyor

Son dakika haberi... Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Koca başkanlığında Koronavirüs Bilim Kurulunun bugün saat 18.00'de Bakanlığın Bilkent Yerleşkesi'nde toplanacağı belirtilmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"30 ve 31 Aralık tarihlerinde 2 parça halinde ülkemize gelen 3 milyon doz aşıyı teslim aldığımızı söylemiştim. Bugün itibarıyla testler tamamlandı. Ülkemize gelen her aşı için bu güvenlik testleri rutin olarak yapılmaktadır. Bildiğiniz gibi daha önce acil kullanım onayı vermek üzere değerlendirme yapabilmek için faz-3 çalışması ülkemizde devam eden aşının sonuçlarını talep etmiştik.

Bugün akşam saatlerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumu aşıya acil kullanım onayı verdiğini duyurmuştur.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN AŞILAMA YARIN BAŞLIYOR

Önce olarak ilk aşıyı kendimin yaptıracağını daha önce de ilan etmiştim. Bilim Kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ve gönüllü olarak aşı olanlarla birlikte ilk aşıyı olacağız. Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacaktır.

Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir.

Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar ve randevu alarak aşılarını olmaya gideceklerdir. Aşı çalışmalarında vatandaşımızı motive edecek devlet büyüklerimizin de aşılanmasını Bilim Kurulu yararlı buldu. Devlet büyüklerinin aşılanması örnek teşkil edecektir.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA AŞI OLACAK

Salgının durdurana kadar aşıyı uygulamakta, tedbir ve kısıtlamaları uygulamakta kararlıyız. Aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum. Şimdi Bilim Kurulu üyelerimizle birlikte Ankara Şehir Hastanemize hemen geçerek aşı programını başlatacağız."

 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
Test sürecinde sona gelindi: CoronaVac aşılaması başlıyor!
Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşıla' uygulaması! Önce kayıt sonra aşı yapılacak...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT