1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Rüyada Kurbanı Karnından Kesmek

Rüyada Kurbanı Karnından Kesmek

İşlerin ters gideceği ve planların boşa gideceği anlamına gelir. Kişinin, haksızlığa uğrayacağına, maddi konularda hiç olmadığı kadar kötü bir duruma düşeceğine, sevdiği kişilerle…

İşlerin ters gideceği ve planların boşa gideceği anlamına gelir. Kişinin, haksızlığa uğrayacağına, maddi konularda hiç olmadığı kadar kötü bir duruma düşeceğine, sevdiği kişilerle uzun süreli bir ayrılık yaşayacağına, girdiği işlerde bir türlü tutunamayacağına, insanlara karşı güveninin sarsılacağına, uzunca bir süre yalnız kalacağına ve insanlarla çok fazla muhatap olmamaya çalışacağına işarettir. Rüyada kurbanı sırtından kesmek, düşmanlık besleyen bir kişinin kazanılacak bazı başarılar sayesinde yenilgiye uğratılacağına rivayet olunur.

Rüyada Kurbanlık Koyun Kesmek

Rüyada hamile kurbanlık koyun kesmek, başkasının bilgisi dahilinde ya da tam aksine bilgisizliğinden ötürü bir günaha ortak edilmesine fakat bu konuda hiç bir kabahati olmamaya alamet eder. Rüyada hasta kurbanlık koyun kesmek, gönülsüz olarak bir işi sadece yapılmış olması için yapmaya ve ayrıntıları gözardı etmeye yorulur. Rüyada yaşlı kurbanlık koyun kesmek, pek makbul olmayacak ve insanları memnun etmeyecek bir gelişmenin yaşanması anlamına gelir. Rüyada besili kurbanlık koyun kesmek, rüya sahibinin içine çok sinecek ve hiçbir şekilde kafasında küçücükte olsa bir memnuniyetsizlik bırakmayacak bir işe girmesi demektir. Rüyada dişi kurbanlık koyun kesmek, fayda gelen bir kimseyi küstürmek ve kaybetmektir.

Rüyada Büyükbaş Hayvan Kesmek

Rüya sahibinin yaşadığı çevrede büyük bir itibar sahibi olmasına işaret eder. Başarı, zenginlik, şöhret ve şanstır. Rüyada birçok büyükbaş hayvan kesmek, zorda kalınacak ve çok sıkışık olunacak bir dönemde para edecek malları satmaya ve oradan gelecek kazancı gelir olarak kullanmaya yorulur. Rüyada büyükbaş hayvanın yavrusunu kesmek, aceleci ve sabırsız davranmak nedeniyle kendi zararına iş yapmaya ve sonuçlarına da katlanmak zorunda kalmaya delalet eder. Rüyada iri büyükbaş hayvan kesmek, insanların kendisinden çektiği ve korktuğu bir kişiyi sindirmeye ve mağlup etmeye yönelik büyük bir hamle yapmak ya da adım atmaktır. Bu sayede güçsüz kimseleri bu kişiye karşı savunmuş ve korumuş da olmaya yorulur.

Rüyada Koyun Kesmek Ve Yüzmek

Soğukkanlı olmaya, mantığını ön planda tutmaya, özellikle   olarak çok sağlam ve güçlü olmaya, kimsenin yapamayacağı zorlu ve cesaret gerektiren işlere ya da olaylara tek başına atılmaya yorulur. Rüyada zayıf ve çelimsiz koyun kesmek ve yüzmek, bir pişmanlık yaşamak ya da üzerinde kafa yormaya değmeyecek bir işin gereksizliğini ve önemsizliğini sonradan anlamak demektir. Rüyada yaralı koyun kesmek ve yüzmek, rüyayı gören kişinin kararsız kalmasına neden olacak ve mecburen vereceği bu karardan hoşnut olmamasına işaret eder.

Rüyada 3 Tane Kurbanlık Koyun Görmek

Rüyayı gören kişinin gerçekleştirmeyi istediği 3 hayaline, projesine ya da idealine alamet eder. Örneğin; almak istediği mallara, yapmak istediği işlere ya da gitmek istediği yerlere. Rüyada 3 tane kurbanlık koyun satın almak, amaca yönelik bir girişimde bulunmak ve bu sayede daha bir umutlanmak, rüyada 3 tane kurbanlık koyun beslemek, düşünceden öteye gidemeyen bir isteğini gerçekleştirmek için fırsat edinmek, rüyada 3 tane kurbanlık koyun kesmek de iş, aşk ve sağlık gibi yaşamsal 3 kavramın sorunsuz olması demektir.

Rüyada Adak Koyun Kesmek

İşlerin yolunda gitmesi sayesinde rüya sahibinin sadaka dağıtmak ya da ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtmak gibi bir hayır işi yapması anlamına gelir. Rüyada borçla adak kurban kesmek, bir borcunu başka bir borç alarak kapatmaya yani borç belasından kurtulmak isterken daha fazla içine gömülmeye yorulur. Rüyada ortak adak koyun kesmek, geçim derdine düşülmüş bile olsa yine de manevi sorumlulukları ve ibadeti ihmal etmemeye delalet eder. Rüyada komşuyla adak koyun kesmek, insanlara güvenmeye, inanmaya, onlarla samimiyet ve dayanışma içinde olmak demektir. Rüyada ev için adak koyun kesmek, hanede her şeyin iyi gitmesine, önemli ve aşılması mümkün olmayacak sorunların yaşanmayacağına işaret eder. Aynı zamanda ailede sevince vesile olacak bir müjdenin alınması ya da gelişmenin yaşanmasıdır.

Rüyada Kurban Kesmenin   Yorumu

Kurban kesmek kültürel, geleneksel ve toplumsal bir ibadettir. Bireyin uzun zamandan beri çektiği sıkıntılardan uzaklaşmak ve rahat bir nefes almak gibi büyük bir ihtiyacı olduğunu ve bu sorunlu zamanları atlatabilmeyi başarır ya da bunun için bir şans ve imkan elde ederse karşılığında insanları sevindirmeye yönelik bir iş yapma niyeti taşıdığına dair bir rüyadır. Ayrıca bu rüya, bireyin her durumda bilinçaltında iyi bir niyet taşıdığını gösteren su götürmez bir gerçektir. Kişinin ruhen ve vicdanen kendisine iyi gelecek, onu rahatlatacak ve huzurlu olmasını sağlayacak bir eyleme niyetlendiğini ve bunu düşündüğünü gösterir. Bir sorumluluğu yerine getirmenin vereceği mutluluk anlamına gelir.

HABERE YORUM KAT