1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Susam Yetiştiricisi Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Susam Yetiştiricisi Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Susam Yetiştiricisi maaşı ne kadar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içerikte Susam Yetiştiricisi iş tanımı, aylık ortalama maaşları, Susam Yetiştiricisi iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Susam Yetiştiricisi Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Susam Yetiştiricisi görev tanımı nedir, Susam Yetiştiricisi ne iş yapar, Susam Yetiştiricisi olmak için hangi bölümü okumak gerekir? Susam Yetiştiricisi mesleğine sahip olabilmek için hangi belgeler gerekmektedir. Tüm bu bilgileri makalemizde sizler için bir araya topladık.

Susam Yetiştiricisi Tanımı;

Susam ekim alanlarında susam yetiştiren ve hasadını yapan kişidir.

Susam Yetiştiricisi Maaşı Ne Kadar? 2022 Susam Yetiştiricisi Maaşları

Susam Yetiştiricisi maaşı ortalama aylık 4626,5 _TL’dir. En düşük Susam Yetiştiricisi maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 5000 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Susam Yetiştiricisi iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

İşkur Susam Yetiştiricisi İş İlanları İçin Tıklayın

kac-para.jpg

Meslek Bilgileri

Meslek Kodu :

6111.06

Meslek Adı :

Susam Yetiştiricisi Grup Bilgileri

Meslek Ana Grubu :

Nitelikli Tarım, Ormancılık Ve Su Ürünleri Çalışanları

Meslek Alt Ana Grubu :

Pazara Yönelik Nitelikli Tarım Çalışanları

Meslek Grubu :

Bahçıvanlar Ve Bitkisel Ürün Yetiştiricileri

Meslek Birim Grubu :

Tarla Ürünleri Ve Sebze Yetiştiricileri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi :

İlköğretim

Görev ve İşlem Basamakları :

Yetiştiricisi, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Tarla Ürünü Çiftlik İşçisi (Genel) (9211.02)?de belirtilen benzer işleri yapmakla birlikte özel bilgiye ihtiyaç gösteren susam ekimi, yetiştirilmesi ve biçilmesi işlerinde uzmandır,

b) Ekim için hazırlanan alana elle susam tohumlarını savurarak ekmek,

c) Kanallardan aldığı su ile ekim alanlarını sulamak, yabancı otları toplamak,

d) Hasat zamanı susamları oraklarla biçmek, kurumaları için bağlayarak yığın yapmak, kuruyan susamları branda üzerine silkelemek tohumları saplarından ayırmak, ayrılan tohumları çuvallara doldurmak. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Güncel Meslek : EVET

YORUM KAT: Yukarıdaki Susam Yetiştiricisi maaşlarına ek olarak sizlerde Susam Yetiştiricisi mesleğinde aldığınız maaşları yorum bölümünde bizlere  iletebilirsiniz. Sizlerin iletmiş olduğu bilgilerle haberimiz yeniden düzenlenebilecektir. Ayrıca yaptığınız yorumlar diğer okuyucularımızda bu bilgiden istifade edeceklerdir. Yorum bölümümüzden yorum yapmayı unutmayın.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT